Pobiegnij dla Tereski

Dziewięcioletnia Tereska z Książenic od urodzenia cierpi na CdLS, chorobę objawiającą się m.in. zaburzeniami wzrostu, brakiem mowy, upośledzeniem umysłowym, wrodzonym niedosłuchem średniego stopnia, krótkowzrocznością, refluksem żołądkowo-przełykowym.

Schorzenia wymagają systematycznych badań i terapii, a to wiąże się z uciążliwymi dojazdami. Dlatego organizatorzy BiegamBoLubię w Książenicach, imprezy sportowej odbywającej się już po raz piąty, w tym roku postanowili zmienić formułę zawodów i nadać im całkowicie charytatywny charakter.

Uczestnicy będą mieli za zadanie pokonanie jak największej liczby okrążeń wokół tutejszej szkoły, co z kolei przełoży się na wsparcie finansowe chorej Tereski. Na pomoc udało się pozyskać sporo pieniędzy od sponsorów, jednak warunkiem ich przekazania jest jak największy dystans pokonany wspólnie przez uczestników.

Mamy nadzieję, że na trasę wyruszą całe rodziny! Okrążenia można również prze spacerować, nikt nie będzie oceniał stylu! – mówi Kami Szpot z BBL Książenice.

Impreza odbędzie się 7 maja

w Książenicach (oddalonych około 30 km od warszawy, w odległości 4 km od Podkowy Leśnej, Milanówka i Grodziska Mazowieckiego).

Aby wziąć w niej udział i wspomóc chorą dziewczynkę, wystarczy zapisać się w dniu zawodów i… wyruszyć na trasę w godzinach 10-13.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali sporo atrakcji, a choć zawody nie będą miały formy rywalizacji, to medali nie zabraknie – dla pierwszych 600 zapisanych uczestników za symboliczne 10 zł przewidziano medale pamiątkowe, dodatkowo osoby, które na rzecz dziewczynki przekażą kwotę powyżej 50 zł, mogą liczyć na złoty medal i indywidualny numer startowy. Pośpiech wskazany, bo seria limitowana jest do 30 sztuk.

Szczegółowe informacje można znaleźć na: www.biegamwksiazenicach.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.