Ocalenie grzeszników

Cel waszej wiary — zbawienie dusz
– list św. Piotra (1, 9)

Dzieci w Fatimie przez jedną straszną chwilę doświadczyły wizji piekła. Została im wówczas pokazana droga do zbawienia dusz najgorszych grzeszników. Jest nią kult Niepokalanego Serca Maryi.

Słowa Maryi:

Wiele dusz idzie do piekła, bo nie maja nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.

Zasadniczą częścią kultu Niepokalanego Serca Maryi jest nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Jednak w tym dziale chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na wezwanie Maryi do częstego odmawiania różańca. Maryja mówi wręcz: „Jestem Matką Bożą Różańcową.”

Matka Najświętsza pragnie byśmy modlili się za nawrócenie grzeszników, gdyż w ten sposób możemy ocalić ich dusze przed wiecznym potępieniem!

Mając na uwadze słowa Matki Bożej, zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej. Każdej chętnej osobie zostanie przydzielony jeden dzień tygodnia, w którym będzie odmawiać daną część różańca. Dzięki temu każdego dnia znajdą się osoby, które poświęcą swoją modlitwę w intencji nawrócenia grzeszników. Wspominając słowa Chrystusa: „Tam, gdzie dwóch lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi”, pamiętajmy, jak wielką moc ma modlitwa we wspólnocie.

Fragment Tajemnicy fatimskiej dotyczący wizji piekła:

„Pani nasza pokazała nam morze ognia, które wydawało się znajdować w głębi ziemi, widzieliśmy w tym morzu demony i dusze jakby były przeźroczystymi czarami lub brunatnymi żarzącymi się węgielkami w ludzkiej postaci. Unosiły się w pożarze, noszone przez płomienie, które z nich się wydobywały wraz z kłębami dymu. Padały na wszystkie strony, jak iskry w czasie wielkich pożarów. Bez wagi, w stanie nieważkości, wśród wycia bolesnego i rozpaczliwego krzyku. Na ich widok można by ogłupieć i umrzeć ze strachu.

 

Demony miały straszne i obrzydliwe kształty, wstrętnych nieznanych zwierząt. Lecz i one były przejrzyste i czarne. Ten widok trwał tylko chwilę. Dzięki niech będą Matce Najświętszej, która nas przedtem uspokoiła obietnicą, że nas zabierze do nieba. (W pierwszym widzeniu). Bo gdyby tak nie było, sądzę, że bylibyśmy umarli z lęku i przerażenia.

Następnie podnieśliśmy oczy ku naszej Pani, która nam powiedziała z dobrocią i ze smutkiem:

Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie.

Zainteresowanych naszą inicjatywą prosimy o kontakt mailowy: kontakt@tereska.pl

(przypominamy o podaniu adresu e-mail w celu przydzielenia przez nas konkretnego dnia tygodnia)

Modlą się już z nami

Więcej na temat Fatimy w dziale Modlitwy.